2. Dönem Ortaokul, Lise Öğretmen Karne Görüşleri

Karne görüşleri, yazmak birçok eğitimci için zaman kaybı olarak görülür. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sonuna gelmek üzereyiz. 2. dönem yıl sonu öğretmen karne görüşleri de şu sıralar yazılmak üzeredir.

Ben sizden özür dileyerek kendi görüşümü paylaşmak isterim. İlk olarak bazı sitelerdeki gibi yok çok başarılı, yok başarısız gibi sınıflandırmalar görüp üzülüyorum. Onların başına AKADEMİK ifadesini eklerlerse sevinirim. Allah her bireye farklı farklı yetenekler vermiştir. Kimi spor, kimi müzik, kimi resim, kimi el becerisi vb. Ne yazık www.sozunenguzeli.com ki bizim eğitim sistemimiz akademik başarıya odaklandığı için biz bunu göremiyoruz.

İkinci olarak ben olumsuz geri dönütün kişiye bir şey kazandırmayacağı inancındayım. Onun yerine yapıcı eleştiri getirmeliyiz. Size birisi kırk defa deli derse, acaba ben deli miyim diye düşünmeye başlarsınız.

Üçüncü olarak, ben doğru sözün ve onun ateşlediği nesnenin dünyayı bile yerinden oynatabileceğine inanıyorum. Karne görüşleri öğrenciye özel olmalı.

Son olarak, bence yaz tatilini öğrencilerin sosyal etkinlik ve kitap okumaya  teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyorum.