1 0 3000 1 300 120 30 https://damarsozler.net 960 0
site-mobile-logo
site-logo

İmam Zeynel Abidin (as)’dan Öğütler…

İmam Zeynel Abidin (as)’dan Öğütler…
Dünyaya meyletmeyin. Zira Allah-u Teâla Hz. Muhammed salla’llâhu aleyhi ve alih’e şöyle buyuruyor: “Zulmedenlere meylet­meyin; sonra ateş size de dokunur…” Bu dünyaya ve dünyada olana, bu dünyayı kendisine ebedi yurt ve sabit vatan edinenin güvendiği gibi güvenmeyin. Çünkü bu dünya […]

Dünyaya meyletmeyin. Zira Allah-u Teâla Hz. Muhammed salla’llâhu aleyhi ve alih’e şöyle buyuruyor: “Zulmedenlere meylet­meyin; sonra ateş size de dokunur…” Bu dünyaya ve dünyada olana, bu dünyayı kendisine ebedi yurt ve sabit vatan edinenin güvendiği gibi güvenmeyin. Çünkü bu dünya sabit kalmayacaktır. Burası azık topla­nacak ve amel edilecek bir evdir. Günleri yok ol­madan ve Allah tarafın­dan tahrip edilmesine izin verilmeden önce, salih amelleri azık edinin. Zira Allah ilk olarak dünyayı icat ve bayındır kıldığı gibi, onu yok edecektir. Çünkü O’dur, bu dünyanın velisi (sahibi).

Allah-u Teâla’dan, takvayı azık etmekte ve dünyaya karşı ilgisiz kalmakta bize ve size yardım etmesini, bizi ve sizi dünya hayatının çabuk elde edilen geçici metasına meyletmeyen ve ahiretin kalıcı seva­bına rağbet edenlerden kılmasını niyaz ederim. Şüphesiz ki biz O’nun içiniz ve varlığımız da ondandır. Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
DİNİ SÖZLER
Önceki Söz
VELAYET-İ FAKİH; TÜM MUSTA’ZAF VE MÜSLÜMANLARIN İMAMI VE REHBERİDİR!..
VELAYET-İ FAKİH; T...
İmam Ali Hamaney’in Anadolu Halkına Selamı…
Sonraki Söz
İmam Ali Hamaney’...
0 Yorumlar
Yorum Yazın

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});