Hicri Yılbaşı Mesajları 2017

Hicri Yılbaşı Mesajları 2017 yazımızla sizlerleyiz. Hicri Yılbaşı 2017 ne zaman? Müslümanlar için geçmiş bir yılın hesabının yapılacağı ve yeniş bir yıla ümitlerle girileceği Hicri Yılbaşı 2017 yılında 20 Eylül 2017 tarihini 21 Eylül 2017 tarihine bağlayan gece idrak edilecek. 21 Eylül 2017 tarihi, Hicri 1439 yılının başlangıcı olacaktır.

Peki, Hicri Yılbaşı Mesajları 2017 yazımızda neler bulacaksınız? Hicri Yılbaşı Mesajları 2017 yazımızda, Hicri Takvim Nedir? Hicri Takvim Ayları Nelerdir? Aşure Günü 2017 Ne Zaman? Hicri Yılbaşı Gecesi Ne Yapmalı? Hicri Yılbaşı Gecesi Duası, Hicret Nedir? ve Hicri Yılbaşı Mesajları 2017 bölümleri bulunmaktadır.

Umarım Hicri Yılbaşı Mesajları 2017 yazımızı beğenirsiniz.

Hicri Takvim Nedir?

.envirabox-wrap .envira-pinterest-share { background-color: transparent; transition: none; -moz-transition: none; -webkit-transition: none; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share:hover { background-position: 0 -28px; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share:active { background-position: 0 -56px; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-gray { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-gray.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-red { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-red.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-white { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-white.png); }.envira-pinterest-button { display: inline-block; z-index: 988041; } .envira-pinterest-button a.envira-pinterest-share { display: inline; float: left; position: relative; z-index: 988041; } .envirabox-inner .envira-gallery-top-left .envira-pinterest-button { margin: 0px 15px 20px 5px; } @media only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio: 2),only screen and (min–moz-device-pixel-ratio: 2),only screen and (-o-min-device-pixel-ratio: 2/1), only screen and (min-device-pixel-ratio: 2),only screen and (min-resolution: 192dpi),only screen and (min-resolution: 2dppx) {.envirabox-wrap .envira-pinterest-share { background-size: 56px 84px; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-gray { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-gray@2x.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-red { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-red@2x.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-white { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-white@2x.png); }}Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+Share on Pinterest Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+Share on Pinterest

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in sallallahü aleyhi ve sellem 622 senesinde İslam dinini daha güzel anlatmak ve yaşamak için Allah’ın izni ile Mekke’den Medine’ye hicretini esas alan takvimdir.

Güneş yılına göre değil, ay yılına göre hesaplanır. Kamerî Takvim de denir. Bir yıl 354 gündür. Dolayısıyla Miladî Takvime göre her yıl 10-11 gün fark oluşur. Bu da Müslümanların bir senenin bütün günlerinde oruç tutmalarına ve hac farizasını yerine getirmelerine fırsat verir.