Gaziler Günü Mesajı ve Sözleri

Gaziler Günü Mesajı, Gaziler Günü Sözleri ve Gaziler Günü Mesajları yazımızdan önce Gaziler Günü ile ilgili kısa bir bilgi verelim. Vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz şehitler, gaziler ve Mehmetçiğe borçlu olduğumuz Gaziler gününe özel hazırladığımız Gaziler Günü Mesajı, Gaziler Günü Sözleri ve Gaziler Günü Mesajları takip edebilirsiniz.

19 Eylül Pazartesi günü Gaziler Günü, sizler de sozuneguzeli.com olarak hazırladığımız Gaziler Günü Mesajı ve Gaziler Günü Sözleri ve Gaziler Günü Mesajlarını yakınınızda bulunan onurlu, şerefli ve kahraman GAZİLERE kısa mesaj olarak ya da Facebook, WhatsApp, İnstagram yahut Twitter aracılığı ile gönderebilirsiniz.

Tarihimizde özellikle ŞEHİTLİK ve GAZİLERİN özel yeri vardır. Her Türk Vatandaşı da bu şerefe ve onura kavuşmak için gözünü bile kırpmadan Vatanını müdafaada canını seve seve ortaya koyar. Bu uğurda canını verenlere ŞEHİT, yaralananlara ise GAZİ unvanı verilir. Her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak bilinmektedir. Neden 19 Eylül onun tarihçesi de aşağıdadır.

Siz de yazımızdan en güzel Gaziler Günü mesajı ve sözlerini resimli ya da resimsiz olarak paylaşabilirsiniz.

Gaziler Günü Ne Zaman ve Nasıl Başladı?

13 Eylül 1921 tarihinde Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasından sonra, 14-15 Eylül 1921 tarihinde Batı cephesi Kumandanı İsmet Paşa ve Genelkurmay Başkanı Fevzi Paşa Mustafa Kemal Paşanın yaralı olduğu halde göstermiş olduğu üstün gayretlerden dolayı Edirne ve Kozan Milletvekili sıfatları ile TBMM’ye bir telgraf gönderir.