İnstagram Durum Sözleri

İnstagram hesabınız var mı? Peki takipçiniz ve beğenileriniz az ve bu durum sizin canınızı mı sıkıyor? İnstagram Durum Sözleri yazımızı okumak bu derdinize deva olacak bir yazı.

İnstagram şu sıralar insanların kendini ifade etmek için en yoğun şekilde kullandıkları uygulamalar arasında ilk sıralarda kendine yer buluyor. Özellikle fotoğraf paylaşımında kullanılan İnstagram, 2017’nin ilk çeyreği itibariyle dünyada 700 milyon aktif kullanıcıyı aştığı, Türkiye’de ise bu sayının 22 milyona ulaştığı belirtiliyor. İnternet kullanan her 100 kişiden 20’si İnstagram da kullanıyor. Erkek-kadın oranı birbirine çok yakın. Bunlarında yüzde 90’ı gençlerden oluşuyor.

İnstagram bu şekilde gün geçtikçe büyümeye devam ediyor ve bu duracak gibi de görünmüyor. Özellikle Facebook’un İnstagram’ı 2012’de satın almasıyla birlikte bu büyüme ivmesi bir kat daha yukarı çıktı ve son 1 yılda 100 milyon’dan fazla kişi İnstagram ailesine katıldı. Son istatistiklere göre İnstagram’da günde yaklaşık 95 milyon fotoğraf ve video paylaşılıyor.

İnternette bol bol beğeni almak ve takip edilmek için, kendimizi tam olarak ifade etme babında sosyal medya bizden belli şeyler talep eder. Eğer bu gereksinimlere sahip değilsek, az takipçiniz olması ve hatta önemsenmemek gibi bir sorunla karşılaşmanız muhtemeldir. İşte sosyal medyanın en yoğun kullanılan uygulamalarından birisi olan İnstagram gibi büyük bir platformda daha çok takipçinizin olması ve beğeni almanızın en önemli yollarından birisi de güzel ve orijinal bir durum sözünüzün olmasına bağlıdır.

Özellikle sizi tanımayan bir kişinin, İnstagram’da sizi takip etmesi, sizin hakkında elde edebileceği orijinal bilgilere bağlıdır. İyi bir İnstagram durum sözü sizin için bunu sağlayabilir ve bu sayede daha çok takipçi elde edebilirsiniz.