Dua Sözleri, Dua Örnekleri, Dua İle İlgili Sözler

Dua sözleri yazımızda yüce Mevla’ya halimizi arz edeceğimiz, en güzel dua sözleri, hadislerde ve ayetlerde geçen dua sözleri, eşe ve sevdiklerinize gönderebileceğiniz güzel anlamlı dua sözleri bulabilirsiniz.

Dua halimizi Allah’a (c.c.) ona muhtaç olduğumuzu, ona dayandığımızı anlatmanın en güzel yoludur.

Fudayl b. İyaz Müslüman olmadan önce korkulan bir EŞKİYADIR. Ta ki “Hadid suresini” işitene kadar. Sözün en güzeli ile şifa bulduktan sonra bir çok kişinin de uçurumdan kurtulmasına vesile olmuştur. Fudayl b. İyaz’ın insanlara hatırlattığı en önemli uyarı “Sözünü amelinden bil”. Aslında birçok kişi tarafından ağızdan dökülenler amel görülmez ama kişiyi mü’min yapan da iman dairesi dışına iten de söyledikleridir.

.envirabox-wrap .envira-pinterest-share { background-color: transparent; transition: none; -moz-transition: none; -webkit-transition: none; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share:hover { background-position: 0 -28px; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share:active { background-position: 0 -56px; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-gray { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-gray.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-red { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-red.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-white { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-white.png); }.envira-pinterest-button { display: inline-block; z-index: 988041; } .envira-pinterest-button a.envira-pinterest-share { display: inline; float: left; position: relative; z-index: 988041; } .envirabox-inner .envira-gallery-top-left .envira-pinterest-button { margin: 0px 15px 20px 5px; } @media only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio: 2),only screen and (min–moz-device-pixel-ratio: 2),only screen and (-o-min-device-pixel-ratio: 2/1), only screen and (min-device-pixel-ratio: 2),only screen and (min-resolution: 192dpi),only screen and (min-resolution: 2dppx) {.envirabox-wrap .envira-pinterest-share { background-size: 56px 84px; }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-gray { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-gray@2x.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-red { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-red@2x.png); }.envirabox-wrap .envira-pinterest-share.envira-pinterest-white { background-image: url(https://cdnsozunenguzeli-acpmi96t8xb0yw0oz8f.netdna-ssl.com/wp-content/plugins/envira-pinterest/images/pinterest-white@2x.png); }}Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+Share on Pinterest Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+Share on Pinterest

Dil, kalbin tercümanıdır ve kişinin imanına hükmetmemiz için kalbin tasdik ettiği hakikati diliyle de ifade ediyor olması gerekmektedir.

Furkan suresi 25.77’de  “De ki: Duanız olmasa, Rabbim katında değeriniz yoktur.” der. ALLAH (C.C.)  KATINDAKİ DEĞERİMİZ, duamız kadardır.