1 0 3000 1 300 120 30 https://damarsozler.net 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Anneler Günü Dünyanın Birçok Ülkesinde Neden Mayıs Ayının İkinci Pazar Günü Kutlanır? 2018 Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler Günü Neden Mayısın İkinci Haftası Kutlanır? Anneler Günü nasıl ortaya çıktı? 2017 Anneler Günü Tarihi ne zaman? gibi sorulara cevap bulabileceğiniz yazımız umarım hoşunuza gider. Ayrıca hiçbir yerde bulamayacağınız, Anneler Gunü Sözlerinin hoşunuza gideceğinizi umuyoruz. BU LİNKTE TIKLAYIN. Anneler Günü Dünyanın […]

Anneler Günü Neden Mayısın İkinci Haftası Kutlanır?

Anneler Günü nasıl ortaya çıktı? 2017 Anneler Günü Tarihi ne zaman? gibi sorulara cevap bulabileceğiniz yazımız umarım hoşunuza gider.

Ayrıca hiçbir yerde bulamayacağınız, Anneler Gunü Sözlerinin hoşunuza gideceğinizi umuyoruz. BU LİNKTE TIKLAYIN.

Anneler Günü Dünyanın Birçok Ülkesinde Neden Mayıs Ayının İkinci Pazar Günü Kutlanır?

Analık uygarlığın doğuşundan buyana önem arz etmektedir. Bilinen Anneler Günü ilk olarak antik yunana dayanmaktadır. Yunanlıların birçok tanrı ve tanrıçanın anası kabul edilen RHEA (Tanrıların anası) onuruna verdikleri ilkbahar festivalleri ile başlar. Antik Roma ilkbahar festivallerini Anadolu kökenli KİBELE (Ana Kraliçe) onuruna kutluyorlardı.

Bizi ilgilendiren kısım ise şu an Anneler Günü, yaklaşık 66 ülkede neden Mayıs ayının ikinci pazarı kutlanır. Bu annesini kaybetmiş, genç bir kızın gerçek hayat hikâyesine dayanır. Olay şöyle:

ABD’nin Philadelphia eyaletinde, birbirlerine çok tutkun Anna Jarvis adında bir kız ve orta yaşta bir annesi yaşıyordu. Jarvis için hayat annesinden ibaretti. Bu sevgi öyle bir hal almış ki annesiz yaşamak aklına bile gelmiyordu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
ÖZEL GÜNLER
Önceki Söz
Sonraki Söz
Dünyada ve Türkiye...
0 Yorumlar
Yorum Yazın

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});