2. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

Öğretmen karne görüşleri, bazı öğretmenler için zaman kaybı, bazı öğretmenler için önemlidir. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sonuna gelmek üzereyiz. 2. dönem yıl sonu öğretmen karne görüşleri de şu sıralar yazılmak üzeredir.

Ben acizane kendi görüşümü paylaşmak isterim. İlk olarak bazı sitelerdeki gibi yok çok başarılı, yok başarısız gibi sınıflandırmalar görüp üzülüyorum. Lütfen, onların başına AKADEMİK olarak ifadesini ekleyin. Bana göre her insan başarılıdır. Allah her insana bir yetenek vermiştir. Kimine spor, kimine müzik, kimine resim, kimine el becerisi vb. Ne yazık www.sozunenguzeli.com ki bizim eğitim sistemimiz akademik başarıya odaklandığı için biz bunu göremiyoruz.

İkinci olarak ben olumsuz eleştirinin kişiye bir şey kazandırmayacağı inancındayım. Empati yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Size birisi kırk defa deli derse, ya ben acaba deli miyim demeye başlarsınız.

Üçüncü olarak, ben doğru sözün dünyayı bile yerinden oynatabileceğine inanıyorum. Ukalalık yapmış olmayayım. Ama lütfen biraz zaman ayırın.

Son olarak, bence yaz tatilini öğrencilerin sosyal etkinlik ve kitap okumaya (soru çözmeye değil) teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyorum.